Obsahem celodenní konference je:
- reflexe mezi klíčovými institucionálními a státními stakeholdery nad školním rokem 2022/2023
- sdílení dat, trendů a osvědčených postupů ze zahraniční i lokální dobré praxe
- definice budoucích výzev
Festivalové setkání s ohlédnutím za školním rokem 2022/23, spoluorganizované Národním pedagogickým institutem ČR, Vzdělávacím institutem pro Moravu (VIM) a Meetingem Brno, které naváže na konferenci "Patříme k sobě? Region jako education village" z loňského prosince. Dopolední program v prostorách VIM JMK nabídne odborné panely s mezinárodní účastí, které budou reflektovat výrazné fenomény uplynulých měsíců - integraci ukrajinských žáků a studentů, chystanou revizi Rámcových vzdělávacích programů, rozvojové impulsy z úspěšného českého Předsednictví Radě EU, uplatňování konceptu "education village" v regionálních podmínkách a další. Odpolední část v exteriérech Hradu Špilberk zhodnotí právě skončené třídenní putování studentů a učitelů z několika zemí po "místech paměti", svižně představí výstupy z dopoledního programu a přejde ve volnou festivalovou oslavu dobrých konců a nových začátků.
Cílovou skupinou konference jsou především ředitelé, učitelé, opinion makeři ze státní správy, zaměstnanci NPI, vzdělávací agentury a pro odpolední část širší ne/odborná veřejnost se zájmem o téma vzdělávání.
Program mezinárodní konference Česko jako education village naleznete ZDE
Současně s hlavním programem konference jsou pro Vás od 12 do 16 hodin připraveny paralelně probíhající tematicky zaměřené workshopy, které se budou opakovat ve 20minutových blocích. Libovolný počet z nich můžete navštívit kdykoliv v tomto rozmezí a můžete je využít i pro zodpovězení Vašich dotazů týmem konzultantů přítomných na jednotlivých workshopech.
Podrobné informace k workshopům naleznete ZDE