DETAILNÍ INFORMACE O VZDĚLÁVACÍM PROGRAMU

Informace o programu

Celostátní vzdělávací program

Název programu:ICT koordinátorům naživo aneb ring volný on-line
Číslo programu:A399-81-32-241
Datum konání:30. dubna 2024
Čas konání:09:30–12:30
Místo konání:on-line
Počet hodin:4 vyučovacích hodin
Lektor/lektoři:
Organizační garant:Ing. Sabrina Štork Di Maggio, sabrina.stork@npi.cz, 777 623 334


Komu je program určen

koordinátoři ICT, ředitelé a zástupci škol a školských zařízení, učitel - metodik prevence, učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé gymnázií, učitelé MŠ, učitelé SOŠ a SOU


Popis programu

Zveme Vás na neformální setkání určené školám (MŠ, ZŠ a SŠ) a jejich ICT koordinátorům, správcům sítí, zástupcům ředitelů i členům užšího vedení škol a jejich partnerům v digitálním vzdělávání.  

Pokračujeme v cyklu on-line i živých setkání, na kterých spolupracují členové DIGIKOALICE, společné platformy MŠMT a NPI ČR na podporu rozvoje partnerství v digitálním vzdělávání. 

Cílem akce je nabídnout všem zúčastněným konkrétní odborné vstupy a přednášky, propojit Vás s dalšími odborníky a konzultanty, kteří Vám s digitálními technologiemi ve škole pomohou.  

Odkaz na živé vysílání Vám bude zaslán před akcí po registraci nebo sledujte stránku akce https://padlet.com/digiakce/ictkoo

Program konference

  • 9:30 - 10:00   Zahájení; nabídka NPI ČR v oblasti podpory ICT koordinátorů a širšího vedení škol; 40 let vzdělávacích technologií v ČR (Bořivoj Brdička, SKAV, SPOMOCNIK.RVP.CZ, NPI ČR)
  • 10:00 - 10:30   Digitální dovednosti a odvaha učitelů pohledem ředitele školy (Jan Jirátko, NPI ČR, SPŠ Emila Kolbena, Rakovník, VISK)
  • 10:30 - 11:00   Jak a kde hledat spojence pro ICT koordinaci ve škole (Michal Špitálník, NPI ČR, MAS – Střední Polabí, z.s., interaktivniskoleni.cz)
  • 11:30 - 12:00   Role zřizovatele škol při ICT koordinaci ve školách a v území (Pavel Pospíšek, ÚMČ Praha 9)
  • 12:00 - 12:30   Získávejte informace jako profesionál: Představení Open Source Intelligence - OSINT (David Havlík, CZECHMATE CZ, s. r. o.)

Anotace zvaných přednášek

40 let vzdělávacích technologií v ČR

Bořivoj Brdička, SKAV, SPOMOCNIK.RVP.CZ, NPI ČR

Možná si řeknete, že je zbytečné zabývat se minulostí, jenže bez jejího poznání není možné chápat současnost. Protože jsem byl celou dobu u toho, dovolím si ukázat, kudy jsme prošli a naznačit souvislosti s tím, jaké problémy řešíme v současnosti. To vše v doprovodu Učitelského spomocníka Metodického portálu RVP.CZ.

Digitální dovednosti a odvaha učitelů pohledem ředitele školy

Jan Jirátko, NPI ČR, SPŠ Emila Kolbena (Rakovník), VISK

Motivovat učitele k zájmu o vlastní vzdělávání a vstřebávání mnoha novinek v digitálním vzdělávání, to je nelehký úkol pro nejednoho ředitele školy. V rámci přednášky se dozvíte, jak funguje digitalizace ve škole pod taktovkou ředitele a týmu průmyslovky v Rakovníku.

Jak a kde hledat spojence pro ICT koordinaci ve škole

Michal Špitálník, NPI ČR, MAS – Střední Polabí, z.s. , interaktivniskoleni.cz

ICT koordinátor musí znát mnoho věcí. S více než 25 lety zkušeností s technikou, školeními a učiteli se nechte Michalem pobavit, odradit i inspirovat tím, co všechno se na školách stává a jestli je vůbec někdo, kdo vám s něčím může pomoci. Třeba některý příběh budete znát…

Podělte se i vy o svůj příběh či názor ohledně technologií ve výuce.

Role zřizovatele škol při ICT koordinaci ve školách a v území

Pavel Pospíšek, ÚMČ Praha 9

ÚMČ Praha 9 inicioval před několika lety velmi unikátní podporu školám, které zřizuje. Úřad jako takový si inicioval vlastní akreditaci DVPP pro vzdělávání ICT koordinátorů a pro školy, které zřizuje připravil na míru vzdělávací program a doprovodnou podporu k rozvoji digitalizace na školách. Přijďte si poslechnout příběh z devítky, ať jste angažovaní v jiné síti škol a jejich zřizovatelů, z nějakého projektu MAP IV či jste v užším vedení vaší školy a chcete získat triky, jak se svým zřizovatelem vyjednávat a navazovat užší spolupráci.

Získávejte informace jako profesionál: Představení Open Source Intelligence (OSINT)

David Havlík, CZECHMATE CZ, s. r. o.

Naučte se využívat OSINT techniky a nástroje pro efektivní analýzu a rozhodování. Přednáška "Získávejte informace jako profesionál: Představení OSINT" vás provede klíčovými principy získávání, analýzy a etického využití veřejných dat. Získáte dovednosti pro úspěšné hledání online informací, monitorování trendů, rozpoznání důvěryhodných zdrojů, analýzu obsahu a právní zásady. Navíc se seznámíte s aplikacemi v kybernetické bezpečnosti, firemní analýze a kriminalistice. Praktická cvičení posílí vaše schopnosti pro efektivní OSINT. Absolventi kurzu mohou najít uplatnění jako kybernetičtí analytici, odborníci na firemní analýzu, vyšetřovatelé kyberkriminality či jinde na trzích se stále rostoucím důrazem na digitální bezpečnost a analytické schopnosti.Na tento vzdělávací program se již nelze hlásit